Supratimas apie tvarią pakuotę: išsamus žvilgsnis

Numatomas skaitymo laikas: 6 min
Sustainable packaging

Kas yra tvari pakuotė?

Perdirbamos, kompostuojamos ir biologiškai skaidžios pakuotės gali skambėti panašiai, tačiau jos turi ryškių skirtumų. Kiekvienas tvarios pakuotės tipas skirtingai veikia jūsų prekės ženklą, klientus ir planetą.

Pagal naujausius statistinius duomenis, iki 2030 m. klimato kaita gali tapti negrįžtama. Vartotojai tai žino ir nori pritaikyti savo gyvenimo būdą, įskaitant paramą įmonėms, kurios daro tvarius sprendimus.

Tvarios pakuotės pasirinkimas yra pagirtinas ir etiškas bet kurios įmonės sprendimas. Tai atitinka pagrindinį ekonomikos principą: tiekkite tai, ko reikalauja klientai. Tačiau labai svarbu vengti tokių spąstų, kaip žalioji plovimas ir pernelyg didelės išlaidos. Norėdami tai naršyti, turite:

  • Supraskite įvairius terminus, susijusius su ekologiška pakuote
  • Pripažinkite šių terminų svarbą
  • Sužinokite apie įvairių tvarių pakuočių naudą

Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie tvarią pakuotę.

Paaiškinta tvari pakuotė

Tvari pakuotė reiškia bet kokį pakuotės dizainą, kuris padidina tvarumą. Tinkamai parinkta pakuotė turės ilgesnį gyvavimo ciklą. Tvarios medžiagos yra aplinkai nekenksmingi sprendimai, dėl kurių paprastai sumažėja anglies pėdsakas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija gamybos metu.

Tvarios pakuotės tipai

Yra trys pagrindiniai tvarių pakuočių tipai, į kuriuos įmonės turėtų atsižvelgti:

Perdirbama pakuotė

Perdirbamos medžiagos neleidžia atliekoms patekti į sąvartynus, nes atliekas paverčia naujomis medžiagomis. Tačiau ne visi perdirbimai yra vienodi. Pavyzdžiui, nors plastikas yra techniškai perdirbamas, 55 % plastiko atliekų vis tiek patenka į sąvartynus. Todėl būtina ištirti alternatyvas.

Metalinė pakuotė

Tiek plieną, tiek aliuminį galima perdirbti be galo, o tai reiškia, kad juos galima pakartotinai naudoti ir pakartotinai panaudoti daugybę kartų nesugadinant. Šiuo metu 80% pagaminamo metalo vis dar naudojama. Kitos medžiagos, pvz., kartonas, gali būti perdirbamos tik ribotą skaičių kartų, tačiau vis tiek teikia didelę naudą aplinkai.

Kartoninė pakuotė

Medžiai sugeria anglį iš atmosferos, o kai jie nuimami pakuoti, ši anglis sulaikoma pakuotės gyvavimo trukmei. Naudojant FSC sertifikuotus kartoninius gaminius, padedama pasodinti papildomų medžių, padėti sustabdyti miškų naikinimą ir sulaikyti daugiau anglies. Nors kartonas ilgainiui biologiškai skaidosi, jis neteršia vandenynų ir nesikaupia sąvartynuose, pavyzdžiui, plastikas.

Perdirbimu siekiama sumažinti CO2 emisiją gamybos metu:

  • Aliuminio perdirbimas sumažina 90 % išmetamųjų teršalų
  • Alavo perdirbimas sumažina 70 % išmetamųjų teršalų

Perdirbimas taip pat taupo kitus išteklius. Pavyzdžiui, perdirbus kartoną sutaupoma 7000 tonų vandens vienai tonai kartono. Priešingai, perdirbant plastiką išmetama daugiau CO2 nei naudojant naujas medžiagas. Nors plastikas yra būtinas daugeliui gaminių, jis nėra būtinas pakuojant.

Alavas, aliuminis ir kartonas yra perdirbamos medžiagos, kurios palaiko žiedinę ekonomiką ir yra naudingos aplinkai. Bioplastikas taip pat tampa įprastas pakuojant tokius produktus kaip aliuminio buteliai.

Pagrindinė perdirbimo statistika

  • 2020 m. buvo perdirbta 48 % ES komunalinių atliekų.
  • Nuo 2000 m. Europoje į sąvartynus išvežamų atliekų sumažėjo daugiau nei 50 %.
  • Tik aštuoniose Europos šalyse perdirbimo lygis viršija 50 %.
  • Metalų perdirbimo lygis visoje Europoje yra 79 %, todėl tai yra daugiausiai perdirbama medžiaga.
  • Kiekviena perdirbto plieno tona sutaupo 1,67 tonos CO2.

Perdirbimo privalumai

  • Sumažina anglies emisiją
  • Tam tikros medžiagos, pvz., anglis, gali užsiblokuoti anglyje metams ar dešimtmečiams
  • Alavas ir aliuminis gali būti perdirbami neribotą laiką, palaikant žiedinę ekonomiką
  • Saugo gamtos išteklius, tokius kaip mediena ir vanduo

Biologiškai skaidi pakuotė

Vienas iš didžiausių aplinkosaugos iššūkių šiandien yra didžiulis atliekų kiekis, patenkantis į sąvartynus. 2020 metais 18% visų atliekų Europoje buvo išvežta į sąvartynus. Kad tai būtų sumažinta, labai svarbu atsižvelgti į biologiškai skaidžias pakuotes.

Biologiškai skaidžios pakuotės pagamintos iš natūralių medžiagų, kurios suyra natūraliai ir aplinkai nekenksmingu būdu. Tinkamomis sąlygomis mikroorganizmai šias medžiagas skaido. Kadangi biologiškai skaidūs produktai laikui bėgant suyra, jie neužkemša sąvartynų ir padeda sumažinti atliekų susidarymą. Be to, gamybos metu jie taupo energiją ir alyvą.

Biologiškai skaidūs produktai taip pat sukelia mažesnį taršos lygį. Daugelis šių medžiagų skyla į netoksiškus komponentus, todėl sumažėja vandens ir oro tarša.

Tačiau renkantis biologiškai skaidžią pakuotę reikia atsižvelgti į keletą dalykų:

  • Biologiškai skaidžios medžiagos gali suirti tik esant tam tikroms sąlygoms, pvz., esant tam tikroms temperatūroms ar cheminėms medžiagoms. Jei jie paliekami sąvartyne, jie gali palikti mažyčių plastiko gabalėlių.
  • Sąvoka „biologiškai skaidus“ yra plati ir gali reikšti įvairius produktus, kurių vieni ekologiškesni už kitus.
  • Biologiškai skaidžių pakuočių skilimo laikas labai skiriasi – nuo ​​savaičių iki dešimtmečių, priklausomai nuo medžiagos ir sąlygų.

Nepaisant šių dalykų, biologiškai skaidžios pakuotės išlieka ekologiška įmonėms, o nauda yra didesnė už trūkumus.

Kas yra bioplastikai?

Bioplastikai gaminami iš biologinių medžiagų, o ne iš naftos. Plastikas laikomas biologiškai skaidžiu, jei per nustatytą laiką gali ištirpti vandenyje, biomasėje arba anglies dvideginyje. Medžiagos biologinis skaidumas priklauso nuo jos sudėties, gamybos proceso ir apdorojimo galimybių.

Polipieno rūgštis (PLA) yra dažniausiai naudojamas bioplastikas, nes jį lengva apdoroti. Pakuočių pramonėje PLA dažnai naudojamas langams ant saldumynų ar maisto pakelių. PLA pakuotės taip pat yra kompostuojamos pramoninėmis sąlygomis ir sunaikintos neišskiria toksiškų garų. Biologiškai skaidūs plastikiniai gaminiai išskiria vidutiniškai 68 % mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, palyginti su produktais iš naftos.

Patartina susisiekti su tiekėjais, parduodančiais biologiškai skaidžias pakuotes, kad sužinotumėte apie medžiagas ir jų skilimo laiką, kad įsitikintumėte, jog jos tinka jūsų prekės ženklui.

Biologiškai skaidomoji statistika

  • Biologiškai skaidžių plastikų paklausa 2018–2023 m. kasmet išaugo maždaug 9 %.
  • Numatoma, kad iki 2025 m. bioplastiko pramonės vertė bus 27,9 mlrd. USD.
  • Iki 2030 m. bioplastikas sudarys 10 % visų naudojamų plastikų.
  • Standžiųjų pakuočių sektorius skatina pasaulinę bioplastiko paklausą, kuri sudaro 57 % produkcijos.
  • Prognozuojama, kad 2020–2027 m. PLA pasieks didžiausią pajamų augimo tempą.

Biologiškai skaidžių medžiagų privalumai

  • Biologiškai skaidūs produktai suyra ir nesikaupia sąvartynuose ir neteršia vandenynų.
  • Dėl jų susidaro mažiau atliekų ir išmetama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų.
  • Biologiškai skaidžių produktų naudojimas padidina kuro efektyvumą, nes gamybos procesas reikalauja mažiau energijos.
  • Daugelis biologiškai skaidžių medžiagų taip pat yra kompostuojamos.

Žaliojo plovimo supratimas

Greenwashing yra praktika, kai prekės ženklai save reklamuoja kaip ekologiškus, nedarydami jokio realaus, reikšmingo ar išmatuojamo poveikio aplinkai. Tai kelia susirūpinimą pakuočių pramonėje, kur daugelis organizacijų neteisingai ženklina arba parduoda savo pakuotes kaip:

  • Tvarus
  • Žalias
  • Nekenksmingas aplinkai
  • Kompostuojamas
  • Suyra
  • Perdirbama

Siekdamos kovoti su žaliuoju plovimu, vyriausybės įvedė oficialius tvarios pakuotės sertifikatus. Pavyzdžiui, ant sertifikuotos kompostuojamos pakuotės bus rodomas konkretus simbolis (pvz., sodinuko simbolis).

Jei nesate tikri, ar produktas yra kompostuojamas, pasitarkite su tiekėju arba naudokite oficialią duomenų bazę iš tokių organizacijų kaip Din Certco ir OK Compost. Oficialus sertifikavimas yra vienintelis būdas užtikrinti, kad pakuotė tikrai nekenksminga aplinkai arba „tvari“.

Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą tvarią pakuotę

Pasirinkite sertifikuotus produktus Nesvarbu, ar pasirinksite alavo, aliuminio, kartono ar popierinę pakuotę, įsitikinkite, kad šie produktai turi oficialų sertifikatą. Šis sertifikatas patvirtins, kad jie yra perdirbami, kompostuojami arba biologiškai skaidūs. Jei abejojate, susisiekite su tiekėju, kad patikrintumėte sertifikatą.

Galvokite ne tik apie medžiagas Siekdami tvarumo, atsižvelkite ne tik į pakavimo medžiagas. Ištirkite tiekėjus, kad įsitikintumėte, jog jie tikrai yra įsipareigoję tausoti aplinką ir gali pasiūlyti partnerystę, kuria galite didžiuotis.

Nesijaudinkite dėl mažų kainų Nors yra pigių tvariųjų pakuočių, tai gali būti ne geriausias pasirinkimas jūsų prekės ženklui ar klientams. Didesnės investicijos į aukštos kokybės tvarias pakuotes gali parodyti jūsų prekės ženklo įsipareigojimą kurti ekologiškesnę ateitį.

Sužinokite daugiau

Tikimės, kad šis straipsnis buvo informatyvus. „Tinware Direct“ siekia pasiūlyti geriausius ekologiškų pakuočių pasirinkimus jūsų prekės ženklui. Ar ieškote tobulos pakuotės savo gaminiams? Susisiekite ir mes mielai jums padėsime.

DUK

Kas yra tvari pakuotė? Tvari pakuotė reiškia bet kokią pakavimo medžiagą, kuri yra ekologiška ir palaiko žiedinę ekonomiką. Tai paprastai reiškia, kad jis yra perdirbamas, pakartotinai naudojamas arba biologiškai skaidomas.

Ar stiklo pakuotė yra tvari? Stiklinė pakuotė paprastai laikoma tausojančia. Tačiau jo svoris gali padidinti anglies dvideginio išmetimą transportavimo metu.

Kiek brangesnė tvari pakuotė? Nors 43 % prekių ženklų nerimauja dėl tvarios pakuotės kainos, ji ne visada yra brangesnė. Ilgainiui tai gali sutaupyti pinigų. Per trumpą laiką galite sumažinti išlaidas, suradę tinkamą tiekėją.

Kaip pakuotė gali būti tvaresnė? Kad jūsų pakuotė būtų tvaresnė, sutelkite dėmesį į lengvesnes medžiagas, dizainą iš vienos medžiagos ir efektyvius gamybos procesus. Nešvaistykite medžiagų, kiekvienam gaminiui pasirinkdami tinkamą medžiagą.

Kaip tvari pakuotė padeda aplinkai? Tvari pakuotė padeda aplinkai:

  • Atliekų mažinimas sąvartynuose
  • Sumažinti anglies emisiją visoje tiekimo grandinėje
  • Palaikomas žiedinis ekonominis modelis, kai švaistomas minimalus medžiagų kiekis


    tau taip pat gali patikti Peržiūrėti visus

    Sustainable packaging

    Supratimas apie tvarią pakuotę: išsamus žvilgsnis

    Atraskite viską, ką reikia žinoti apie įvairius tvarios pakuotės tipus.

    Image of hand pushing plastic packaging away

    Perėjimas nuo plastikinės prie ekologiškos pakuotės: penkių žingsnių vadovas

    Atraskite esminius žingsnius, kaip pašalinti plastikines pakuotes iš savo verslo veiklos, ir pritaikykite aplinkai nekenksmingas pakavimo alternatyvas.

    Forest with sustainable packaging images

    Ekologiška pakuotė yra labai svarbi FMCG įmonėms

    Prekiniams ženklams sunku pasiekti savo tvarumo tikslus, todėl FMCG įmonės vis labiau akcentuoja tinkamas pakuotes.